Суд призначив експертизу "острова Льовочкіної" під Обуховом

2-08-2016, 14:00
0
Обухов

Суд призначив експертизу острова депутата Юлії Льовочкіної біля річки Козинка, за який почала судитись прокуратура.

Про відповідну ухвалу суду від 19 липня пишуть Наші гроші.

Згідно з даними реєстру, у провадженні Обухівського райсуду Київської області перебуває справа про витребування у народного депутата Юлії Льовочкіної 3,24 га землі біля річки Козинка.

До початку розгляду справи представник Льовочкіної подав клопотання про призначення земельно-технічної експертизи, щоб встановити, чи належить спірна ділянка до водного фонду та чи є вона островом.

Києво-Святошинська прокуратура таке клопотання заперечувала, бо не стверджувала у позові, що ділянка є островом, а визначила її як таку, що знаходиться у прибережній зоні водного фонду.

Натомість, як вважають у прокуратурі, така експертиза затягне розгляд справи і не дасть можливості суду зробити правильні висновки.

 

Суд частково задовольнив клопотання і призначив експертизу. Зокрема, експертиза має з’ясувати, до якої категорії земель відносилися ділянки, коли виділялися первинним власникам рішеннями виконкому Козинської селищної ради з 1998 по 2014 рік. Чи відноситься сьогодні ділянка Льовочкіної до земель водного фонду.

Питання, чи є ділянка островом, експертиза не з’ясовуватиме, оскільки суд зазначив, що у Земельному кодексі немає такої категорії земель, як острів.

 

Раніше повідомлялося, що Юлія Льовочкіна оформила у власність цю землю у 2014 році після Євромайдану. Ділянка має цільове призначення – для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

 

Острів сполучається мостом берегом (на фото – виділено жовтим), де розташований інший вже збудований маєток Юлії Львочкіної на ділянках площею 0,42 га.

 

У вересні 2014 року Державна сільгоспінспекція на прохання прокуратури встановила, що передача земель та будівництво на ділянці під Києвом поблизу Обухова, оформленій у власність сестри екс-голови Адміністрації президента Юлії Льовочкіної  -  "острові Льовочкіна" – відбувається всупереч законодавству.

 

Прокуратура Київської області проводить перевірку законності забудови острова. 


Авторизація